بستن
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام دسته بندی ها
  فیلتر ها
  EN
  جستجو
  خبرخوان

  نوشته های بلاگ  "1396"  از "آبان"

  مهارت های ماسه ای - خلق آثار هنری با خاک
  0 مهارت های ماسه ای - خلق آثار هنری با خاک

  مهارت های ماسه ای-خلق آثار هنری با خاک

  همانطور که بولدوزها و لودرها می توانند با خاک بازی کنند، کودک نوپای شما هم می تواند این کار را انجام دهد. چه در کنار ساحل باشید، چه در زمین بازی و چه در باغچه ی حیاط خانه، ساختن طرح و شکل با ماسه ها جذاب، خلاق و سرگرم کننده است. به علاوه روشی ست اساسی برای تلفیق کوشش های هنرمندانه با بازی های سالم بیرون از خانه(ادامه مطلب)

   

  0 بازی با گل رس

  بازی با گل رس

  احتمالا خود شما هم از درست کردن اشکال جالب و دیدنی  با گل رس با استفاده از قالب هایی به شکل های بامزه و مختلف، خاطرات زیادی دارید و اکنون کودک دو ساله ی شما، آماده ی شیرجه زدن به درون این مواد رنگارنگ است. با استفاده از گل رس غیر سمی خریداری شده و اضافه کردن رنگ به ان می توانید انواع رنگها را بسازید. قبل از هر چیز به فکر یک فضای کافی و مناسب برای این کار و نیز چند ابزار بی خطر مانند: وردنه، گوشت کوب، چاقوی کیک بری، باشید. و بعد به مجسمه ساز کوچولوی خود اجازه شروع کار را بدهید.

   اغلب بچه های کوچک ترجیح می دهند که این کار را با تبدیل کردن گل رس به اشکال عجیب و غریب تجربه کنند. با گلوله کردن گل رس و تبدیل آن به یک توپ و دادن اجازه ی شکستن و خراب کردن آن به کودک، او را به سمت کار حرفه ای با گل رس، هدایت کنید و یا یک استوانه ی دراز درست کنید که او بتواند آن را تکه تکه کرده و دوباره درهم بفشارد.

   به کودک نشان دهید که چگونه اشیاء ساده ای نظیر دایره، مربع و مثلث در کنار هم قرار می گیرند و اشیاء قابل تشخیصی مانند صورت، کلاه، و یا درختان را میِ سازند.

   برای نگهداری گل رس، چند ظرف غیر قابل نقوذ را تهیه کرده و روی درب هرکدام با رنگ گلی که قرار است در آن نگهداری شود، علامت بگذارید . وقتی بازی کودک تمام شد، از او بخواهید که هریک را در ظرف مناسب خودش قرار دهد.

  پیشرفت مهارت ها

  بازی با گل مخصوص مجسمه سازی به کودک امکان تجربه ی اشکال و جنسیت های مختلف را به صورت سه بعدی می دهد. علاوه بر آن، گلوله کردن گل رس، موجب تحریک حواس کودک شده و مهارت های حرکتی ظریف را در او بنا می پ نهد. با آموزش اسامی مربوط به اشکال، جنسیت ها و رنگ های اصلی ، به افزایش دایره واژگانی کودک کمک کنید.

   

  -علت و معلول

  -بیان خلاق

  -مهارت های حرکتی ظریف

  -پیشرفت کلامی

  -شناخت حسی

   

   

   

  فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت سوم
  0 فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت سوم

  فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت دوم

  در همان سال های فعالیت هنرهای زیبا در تهران، در تبریز نیز مدرسه صنایع مستظرفه با وضعیت مشابهی شروع به فعالیت کرد. هنرمندانی نظیر میر مصور، رسام ارژنگی و عبدالله باقری در ایجاد و گسترش آن فعالیت داشته اند و عماد خیابانی از شاگردان این هنرستان است (ادامه مطلب)

  فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت دوم
  0 فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت دوم

  فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت دوم

   

  در دوره قاجاریه تبریز به سرعت رشد می کند و  به دلیل آنکه بر دروازه ارتباطی شرق و غرب قرار دارد، متاثر از افکار و اندیشه های نو با تعصب و فداکاری در راه حفظ مشروطه، بار دیگر چهره های پیشرو و انقلابی نشان می دهد و امروز در ورای این سیمای جدی و پرتلاش چهره سومی رخ می نماید (ادامه مطلب)

  فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت اول
  0 فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان - قسمت اول

  فرش مناطق گوناگون ایران - فرش آذربایجان

  سرزمین آذربایجان که آن را سر ایران گفته اند، نه فقط مصداق تعبیری جغرافیایی است، بلکه مصداق عینی ویژگی های سرزمینی است که در گذر پرآشوب کاروان های تاریخ با تعقل و پایمردی چون پدر و معلمی مهربان پاسدار و حافظ قومیت و فرهنگ ملی ما بوده است (ادامه مطلب)