بستن
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام دسته بندی ها
  فیلتر ها
  EN
  جستجو

  مهارت های ماسه ای - خلق آثار هنری با خاک

  مهارت های ماسه ای - خلق آثار هنری با خاک

  مهارت های ماسه ای-خلق آثار هنری با خاک

  همانطور که بولدوزها و لودرها می توانند با خاک بازی کنند، کودک نوپای شما هم می تواند این کار را انجام دهد. چه در کنار ساحل باشید، چه در زمین بازی و چه در باغچه ی حیاط خانه، ساختن طرح و شکل با ماسه ها جذاب، خلاق و سرگرم کننده است. به علاوه روشی ست اساسی برای تلفیق کوشش های هنرمندانه با بازی های سالم بیرون از خانه.

  تعدادی ابزار کار بچه گانه را جمع آوری کنید، چیزهایی مانند: وسایل خاک بازی، سطل هایی در اندازه های متفاوت، بیلچه های پلاستیکی و قالب های ماسه، ظروف آشپزخانه (کف گیر، قاشق چوبی و ظروف پلاستیکی)، و لوازم باغبانی (آب پاش ها و شن کش های کوچک).

   آب را روی ماسه ها بریزید تا یک صفحه کار نرم تر و انعطاف پذیرتر درست کنید.

   به کودک نشان دهید که چگونه می تواند از این لوازم برای ایجاد طرح های مختلف استفاده کند. به عنوان مثال او می تواند با استفاده از شن کش روی ماسه ها ردیفی از خطوط صاف یا موج دارایجاد کند. یا یک قابلمه ی کیک پزی را روی ماسه ها فشار دهد تا یک دایره بزرگ درست کند. با استفاده از سطل های خالی ماست و ماسه های خیس می توانید برج ها یا کنگره هایی را نیز به آن اضافه کنید. به کودک خود نشان دهید که چگونه می تواند با کشیدن دست خود روی شن ها یا با ریختن یک سطل آب روی شاهکارهای هنری کوچکش، به سادگی ساخته هایش را خراب کند. سپس اجازه دهید هرچند بار که می خواهد، سازه ها و نمونه های ماسه ای اش را بازسازی کند.

  پیشرفت مهارت ها

  ماسه وسیله ای بی نظیر است برای اکتشافات هنری، زیرا به کودک این امکان را می دهد تا بدون هیچ گونه خطری از فرق سر تا نوک پا در آن غلت بزند. همچنین در دست گرفتن و رها کردن ماسه و استفاده از برخی لوازم، برای درست کردن کارهای دستی با آن مهارتهای حرکتی ظریفش را به کار می اندازد و حس لمس کردن را در او تحریک می کند.

  -بیان خلاق

  -مهارت های حرکتی ظریف

  -تحریک حس لامسه

   

  اغلب بچه های نوپا عاشق آن هستند که بر روی تلی از ماسه ها بازی کنند، شما می توانید با نشان دادن اینکه چگونه با استفاده از لوازم معمولی آشپزخانه و اسباب بازی های مخصوص ماسه بازی طرح های مختلف بسازد به جنبه تفریحی این بازی بیفزایید.

  درج نظر