بستن
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام دسته بندی ها
  فیلتر ها
  EN
  جستجو

  بازی با گل رس

  بازی با گل رس

  احتمالا خود شما هم از درست کردن اشکال جالب و دیدنی  با گل رس با استفاده از قالب هایی به شکل های بامزه و مختلف، خاطرات زیادی دارید و اکنون کودک دو ساله ی شما، آماده ی شیرجه زدن به درون این مواد رنگارنگ است. با استفاده از گل رس غیر سمی خریداری شده و اضافه کردن رنگ به ان می توانید انواع رنگها را بسازید. قبل از هر چیز به فکر یک فضای کافی و مناسب برای این کار و نیز چند ابزار بی خطر مانند: وردنه، گوشت کوب، چاقوی کیک بری، باشید. و بعد به مجسمه ساز کوچولوی خود اجازه شروع کار را بدهید.

   اغلب بچه های کوچک ترجیح می دهند که این کار را با تبدیل کردن گل رس به اشکال عجیب و غریب تجربه کنند. با گلوله کردن گل رس و تبدیل آن به یک توپ و دادن اجازه ی شکستن و خراب کردن آن به کودک، او را به سمت کار حرفه ای با گل رس، هدایت کنید و یا یک استوانه ی دراز درست کنید که او بتواند آن را تکه تکه کرده و دوباره درهم بفشارد.

   به کودک نشان دهید که چگونه اشیاء ساده ای نظیر دایره، مربع و مثلث در کنار هم قرار می گیرند و اشیاء قابل تشخیصی مانند صورت، کلاه، و یا درختان را میِ سازند.

   برای نگهداری گل رس، چند ظرف غیر قابل نقوذ را تهیه کرده و روی درب هرکدام با رنگ گلی که قرار است در آن نگهداری شود، علامت بگذارید . وقتی بازی کودک تمام شد، از او بخواهید که هریک را در ظرف مناسب خودش قرار دهد.

  پیشرفت مهارت ها

  بازی با گل مخصوص مجسمه سازی به کودک امکان تجربه ی اشکال و جنسیت های مختلف را به صورت سه بعدی می دهد. علاوه بر آن، گلوله کردن گل رس، موجب تحریک حواس کودک شده و مهارت های حرکتی ظریف را در او بنا می پ نهد. با آموزش اسامی مربوط به اشکال، جنسیت ها و رنگ های اصلی ، به افزایش دایره واژگانی کودک کمک کنید.

   

  -علت و معلول

  -بیان خلاق

  -مهارت های حرکتی ظریف

  -پیشرفت کلامی

  -شناخت حسی

   

   

   

  درج نظر